Anasayfa » Bilim Dalları » Uluslararası Yarı İletken Malzemeler ve Aygıtlar Kongresi 17-19 Ağustos 2017’de Selçuk Üniversitesinde Gerçekleşecek

Uluslararası Yarı İletken Malzemeler ve Aygıtlar Kongresi 17-19 Ağustos 2017’de Selçuk Üniversitesinde Gerçekleşecek

Uluslararası Yarı İletken Malzemeler ve Aygıtlar Kongresi 17-19 Ağustos 2017’de Selçuk Üniversitesinde Gerçekleşecek. Aygıt Fiziği ve Yarıiletken Teknolojileri ile ilgili araştırmaları öncelikli alan olarak belirleyen Selçuk Üniversitesi, bununla ilgili olarak beş yıllık bir strateji belgesi hazırlayarak TUBİTAK’a sunmuştur. Bu kapsamda, Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü ve İleri Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (İLTEK) işbirliği ile 17-19 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Uluslararası Yarıiletken Malzemeler ve Aygıtlar Kongresi gerçekleştirilecektir.

Kongre konu başlıkları, inorganik yarıiletkenler ve aygıtlar, organik yarıiletkenler ve aygıtlar, fotonik aygıtlar ve sensörler, manyetik yarıiletkenler, yarıiletkenlerin biyolojik uygulamaları ile bunlarla ilgili teorik hesaplamaları kapsamaktadır.

Kongreye yukarıda belirtilen konularda öncü çalışmalar gerçekleştirmiş olan, Prof.Dr. Roy Clarke (University of Michigan) ve Prof. Dr. Çağlıyan Kurdak (University of Michigan), Prof. Dr. Nadir Dağlı (University of California Santa Barbara), Prof. Dr. Raymond T. Tung (City University of New York), Prof. Dr. Michael A. MORRIS (Trinity College Dublin), Dr. Bülent Başol (EncorSolar, USA), Prof. Dr. Cengiz Özkan (University of California Riverside) , Prof. Dr. Mihri Özkan (University of California Riverside), Prof.Dr. Raşit Turan (ODTU) gibi önemli bilim insanları davetli konuşmacı olarak katılacaklardır.

Kongrede tam metin olarak sunulan bildiriler, hakem incelemesi sonucunda, Web of Science ve Scopus indeksli dergilerden “Materials Today: Proceedings” (Elsevier) de basılacaktır.

Kongrenin, yarıiletken teknolojileri ile ilgili son yıllardaki araştırmaların ve gelişmelerin tartışılması ve yeni işbirliklerinin oluşturulması ile ilgili olarak önemli yararlar sağlaması beklenmektedir.

Kongre için bildiri özet teslimi son başvuru tarihi : 22 Temmuz 2017

Erken kayıt tarihi : 8 Temmuz 2017

Detaylı bilgi için : http://icsmd2017.org/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.